محمد حسین مظفریان معاون معماری و شهرسازی منطقه 2 در بازدید از غرفه های چهارمین نمایشگاه ساختمان پایدار، مصرف بهینه انرژی گفت: در ساختمانهای ما اتلاف انرژی بسیار بالاتر از حد استانداردهای جهانی است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، محمد حسین مظفریان معاون معماری و شهرسازی منطقه با بیان این خبر گفت: نبود فرهنگ بهره وری و بهینه سازی مصرف انرژی، عدم اطلاع رسانی و آموزش های مناسب، عدم آگاهی و آشنا نبودن غالب افراد با مدیریت بهره وری و بهینه سازی انرژی و ... از جمله دلایل افزایش سرانه مصرف و اتلاف بی رویه انرژی در کشور به شمار می روند و هدف از برگزاری این نمایشگاه علاوه بر فرهنگ سازی و آگاهی رسانی در زمینه مصرف بهینه انرژی به نمایش گذاشتن آخرین تکنولوژی های ساختمانی بکار رفته در ساختمانهای برتر می باشد.
وی افزود: در همین راستا تعداد بیشماری از طراحان، سازندگان و تولید کنندگان مصالح ساختمانی در چهارمین همایش و نمایشگاه تخصصی ساختمان پایدار گرد هم آمده اند تا با نمایش ساختمانهایی که با استاندارد های مناسب معماری طراحی شده اند گامی موثر در زمینه بهینه سازی مصرف انرژی بردارند.
معاون معماری و شهرسازی منطقه 2 اظهار کرد:  تاسیسات سرمایش، گرمایش و تهویه مطبوع، معماری ایرانی اسلامی و مصرف بهینه انرژی سیستم های روشنایی، شیرآلات و مدیریت مصرف آب، درب و پنجره، عایق ها، دیوار و پوسته ساختمانی انرژی های تجدید پذیر و... از جمله سرفصل هایی هستند که در این نمایشگاه شرکت کنندگان به آن پرداخته اند.
مظفریان با بیان اینکه در پایان این نمایشگاه و همزمان با صدور پایانکار برای ساختمانهای تازه تاسیس، در رده های
EC،EC+ وEC++ شناسنامه انرژی صادر می شود گفت: با صدور شناسنامه انرژی هزینه های نگهداری و تعمیر کاهش می یابد، عمر مفید ساختمان افزایش یافته و با بهبود کیفیت مصالح مورد استفاده در ساختمان وکاهش مصرف انرژی به اقتصاد خانواده کمک می شود