معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 2 در جلسه تخصصی" بررسی زیر ساخت های فنی اجرای کارت هوشمند شهروندی" که  با حضور معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه، مدیران حوزه کارتهای شتاب بانک ملت ، مدیر عامل شرکت شقایق و سایر مدیران مربوطه برگزار شد گفت: شهروندان منطقه2 در آینده ای نزدیک صاحب کارت هوشمند شهروندی می شوند.

به گزارش روابط عمومی منطقه2،  زهرا مبینی معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه با اعلام این خبرگفت:  طرح کارت هوشمند شهروندی به عنوان یکی از ساز و کارهای نیل به شهر هوشمند و الکترونیک است که با قابلیت استفاده از امکانات مختلف شهری، بانکی، تفریحی و... منطقه 2، اختصاصا برای شهروندان این منطقه در نظر گرفته شده و در دست اجرا است.

زهرا مبینی با بیان اینکه کارت هوشمند شهروندی ضمن برخورداری از فناوری های نوین در عرصه پرداخت الکترونیکی و شبکه هوشمند بانکی ، امکان پرداخت خرد در سیستمهای مختلف از جمله فروشگاه ها، شبکه حمل و نقل (تاکسی ،اتوبوس و مترو) و سایر حوزه های خدمات شهری را دارد افزود: شهروندان می توانند با کارت هوشمند شهروندی منطقه 2 که به زودی و با هماهنگی بانک ملت در اختیارشان قرار می گیرد از امتیازات و تخفیف های ویژه استفاده از 150مرکز تفریحی، خدماتی و کسب و کار در سطح منطقه برخوردار شوند.

معاون برنامه ریزی و توسعه شهری منطقه 2 با اشاره به اینکه به منظور جلب مشارکت شهروندان در اداره امور شهر و تحقق هدف مدیریت شهری در رسیدن به شهری زیست پذیر و شهروند مشارکت پذیر، کارت هوشمند شهروندان نمونه امتیاز ویژه و بیشتری خواهد داشت اظهار کرد: شهروندانی که موفق به طی دوره های آموزشی مشارکت شهروندی منطقه شده اند و در اجرای مسئولیت های شهروندی پیش قدم هستند، به عنوان شهروند نمونه از امتیازات ویژه و بیشتری در کارت های هوشمند شهروندی برخوردار می شوند.

زهرا مبینی در ادامه افزود : شهروندان منطقه 2 با استفاده از کارت هوشمند شهروندی خود و با توجه به میزان امتیازات ذخیره شده در این کارت می توانند از تخفیفات ویژه مراکزی چون فلای لند، پارک ژوراسیک، پارک حشرات غول پیکر، موزه ها و جوایز سایت هایی همچون دیجی کالا، اسنپ، علی بابا و غیره برخوردار شوند.