نشست علمی -تخصصی «چالش های زیست محیطی و کارزار اجتماعی» با حضور محمد درویش یکی از اساتید  فعال و کنشگران حوزه محیط زیست  ایران، رسول کشت پورشهردار منطقه2 و جمعی از معاونین و مدیران شهری منطقه برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2،یوسف مزارعی معاون امور اجتماعی و فرهنگی منطقه با بیان اینکه چالش های زیست محیطی مانند گرم شدن کره زمین و از بین رفتن جنگل ها از چالش های مهم جهانی هستند  که برای آنها کمپین های زیادی  نیز تشکیل شده است گفت: همچون کشورهای دیگر ما نیز در شهر تهران با چالش های زیست محیطی چون؛ تولید روزانه  ۸ هزار تن زباله، آلودگی های آب، خاک، هوا و تنوع زیستی و... مواجه هستیم. از این رو در تلاش هستیم تا با بهره گیری از ظرفیت فعالین محیط زیست بتوانیم از دانش و تجربیات آنها در بهبود وضعیت زیست محیطی شهر تهران و بدست آوردن راهکارهای برخورد با چالش های زیست محیطی در کشور استفاده کنیم.

 

مزارعی با اشاره به اینکه تشدید بحران های ناشی از آلودگی های زیست محیطی  ناشی از عدم توانایی در تشریح این بحران ها برای مردم و عدم آموزش جمعی شهروندان می باشد افزود:  با مدیریت و تعهد افراد دلسوز و مسئول در راس امور می توان در آگاهی بخشی و جلب مشارکت شهروندان گام های موثری برداشت.

 

معاون امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری منطقه 2، درگیر کردن شهروندان در مسائل و چالش های امروزی و راه اندازی پویش های مرتبط با این حوزه را در همراه کردن مردم بسیار موثر دانست و اظهار کرد : تا زمانیکه مدیران و مسئولان نیز دغدغه های زیست محیطی نداشته باشند نمی توانیم شاهد اتفاقات قابل توجهی در حوزه محیط زیست باشیم.