شهرداری منطقه 2 به منظور حمایت از کسب و کارهای نوآورانه استارت آپها، اولین رویداد استارت آپی روباز خود را به مدت ده روز در اسفند ماه و در بلوار خوردین شهرک قدس برگزار کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو، رسول کشت پور شهردار منطقه 2 با بیان این مطلب اظهار داشت: به منظور تحقق شهر هوشمند و حکمرانی مدیریت شهری  با رویکرد تبدیل شدن منطقه دو به هاب استارت آپی شهر تهران، مرکز حمایت از کسب و کارهای نوآورانه چندی پیش راه اندازی شد و برگزاری اولین رویداد استارت آپی روباز این منطقه نیز با هدف حمایت از این مرکز و استارت آپها انجام شده است.

رسول کشت پور افزود: در این رویداد نسل اول و دوم استارت آپهای مورد حمایت شهرداری منطقه دو در حوزه های مرتبط با خدمات و مدیریت شهری شرکت نموده اند و اپلیکیشن هایی چون چه گوارا (توزیع آب معدنی آنلاین)، ریالو (خدمات پولی الکترونیکی- بدون کارت)، کاپیتان کار (سرویس و تعمیرات خودرو آنلاین)، بیدود (دوچرخه اشتراکی شهری)،از جمله استارت آپ های شرکت کننده دراین رویداد هستند.

شهردار منطقه دو ضمن اشاره بر لزوم آشنایی بیشتر شهروندان با این  استارت آپها گفت: استارت آپ ریالو نقش کیف پول شهروندان را برای پرداخت سرویس های متنوع مانند خریدهای فروشگاهی، پرداخت کرایه خودرو، پرداخت سرویس تعمیرات خودرو و... بازی می کند و رانندگان تاکسی  با نصب صفحه های QR در داخل تاکسی ها، شرایطی را فراهم آورده اند که مسافر بدون پرداخت پول نقد و یا کارت بانکی ، کرایه مسیر تردد در سطح منطقه را به کمک گوشی همراه به سهولت پرداخت نماید.

وی  افزود: چه گوارا، بهترین آب معدنی موجود بازار را به انتخاب شما در کوتاه ترین زمان با سفارش آنلاین ارائه می دهد و کاپیتان کار، تعمیرگاه سیار خودرو شما در شهر است و با عضویت در این استارت آپ در هر زمان و مکانی در سطح منطقه 2 شهروندان می توانند تعمیر خودرو داشته باشند و در کوتاه ترین زمان ممکن، نزدیک ترین سرویس آماده به خدمت را فرا بخواند. کاپیتان کار از شهروندان بابت تعمیر خودرو اجرتی دریافت نمی کند و فقط هزینه قطعات استاندارد مصرفی را دریافت می نماید که در دسترس بودن و مقرون به صرفه بودن از مزیت های استفاده از این استارت آپ است.

رسول کشت پور در ادامه با اشاره به کارکرد اپلیکیشن های پیدو و بیدودگفت: پیدو و بیدود دو استارت آپ نسل اولی شهرداری منطقه دو هستند که در این روزها با جذب بیش از 10 هزار عضو توانسته اند جایگاه مناسبی در بین شهروندان بدست آورند و شهروندان و مسافران منطقه 2 با استفاده از پیدو در هر موقعیت زمانی و مکانی از خدمات بنزین رسان آنلاین بهره مند شده و با تردد کمتر در شهر وکاهش زمان انتظار درصف پمپ بنزین از وقت خود بهتر استفاده کنند و اما با بیدود (دوچرخه های اشتراکی هوشمند) شهروندان می توانند با تغییر سبک زندگی خود با استفاده بیشتر از دوچرخه به کاهش آلودگی هوا کمک کنند تا پروانه ها به شهرمان بازگردند.

گفتنی است استارت آپهای دیگری چون  استارت آپ 2806 نیز در این رویداد شرکت داشته اند که جزو دسته استارت آپهای چندگانه به شمار می آیند و  خدمات متنوع دارو آنلاین، میوه آنلاین، لوازم تحریر آنلاین وغیره را به شهروندان منطقه دو ارائه می دهند.