رئیس شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: انتخاب گزینه های شهرداری در فضای سالمی انجام شد. امیدوارم این آخرین باری باشدکه در این دوره شورا برای تهران شهردار انتخاب میکنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2 ،  محسن هاشمی در پایان نود و هشتمین نشست علنی شورای شهر تهران با حضور در جمع خبرنگاران، به روند برگزاری جلسه اشاره کرد و گفت: اعضای شورای شهر تهران از میان 13 نامزد باقی مانده برای تصدی پست شهرداری تهران پنج نفر را انتخاب کردند که بیشترین آنها 14 رای و کمترین 10 رای بوده است.
وی با بیان اینکه اعضا یک هفته فرصت دارند تا برنامه های خود را به شورا ارایه دهند اظهار کرد: در جلسه فوق العاده ای رای گیری انجام شده و در نهایت دو نفر برای انتخابات نهایی برگزیده می شوند.
وی با اشاره به دستور جلسه دیگر شورای شهر تهران توضیح داد: بودجه غیر نقد شهرداری موضوع دیگری بود که مورد بررسی قرار گرفت در حالی که برای شهرداری 17 هزار و 500 میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته شده که چهار هزار میلیارد تومان آن باید نقد می شد اما کمتر از 300 میلیارد تومان تا به امروز نقد شده است.
هاشمی اضافه کرد: این رخداد مغایر با اهدافی است که شورا مد نظر قرار داده است به همین دلیل معاونت مالی شهرداری تهران لایحه ای را برای شیوه عمل درباره تهاتر املاک و استفاده از بودجه غیر نقد مطرح کرد.
رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: با تمدید یک ساعته جلسه این لایحه تصویب شد و در اختیار شهرداری تهران قرار میگیرد تا بتواند تا پایان سال بودجه غیر نقد را هزینه کند.
هاشمی تاکید کرد: در شهرداری تهران به روش هایی از جمله تهاتر املاک از بودجه غیر نقد استفاده می شود. تهاتر املاک سهل الوصول در مزایده ها صورت میگیرد و پروژه های مشارکتی اموال توسط ذینفعان واحد مورد استفاده قرار میگرد. تنها موضوعی که شاید باعث ایجاد فساد شود ذینفع واحد دوم است و این بحث عمدتا در شورای شهر مطرح بود به همین دلیل استفاده از کارگزاری های معتبر مورد تایید قرار گرفت و رای آورد.
خبرنگاری درباره انتخاب پنج گزینه شهرداری و قرار نگرفتن نام برخی از نامزدها در میان 5 گزینه نهایی سوال پرسید که هاشمی پاسخ داد: انتخابات در فضای سالمی انجام شد. بحث ها خوب بود جلسات هم اندیشی صورت گرفت و رای گیری در نهایت سالم بود و کسانی که فرد مورد نظرشان در لیست 5 نفر اعلام نشده باز هم می تواند تحمل کند شاید دفعه بعد نامشان آمد. البته امیدوارم این آخرین باری باشد که که در این دوره شورا برای تهران، شهردار انتخاب میکنیم.
رئیس شواری شهر تهران در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه چرا نام هاشمی در میان 5 گزینه نبود تصریح کرد: به عنوان شورا نمی توانستم نام خود را اعلام کنم اما اتفاق خوبی بود که دفعه قبل 5 رای آوردم و این بار تعداد رای هایم به هشت رسید. پس می توانید امیدوار باشید.
هاشمی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه رسول کشت‌پور بازنشسته است گفت: تا بازنشستگی‌ ایشان فرصت باقیست.
او در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه نحوه هزینه بودجه غیر نقد چیزی شبیه روش هولگرام خواهد بود، گفت: خیر این روش هولگرام نیست و تغییراتی ایجاد شده است.