پروژه مشارکتي پارک موضوعي غول پيکر براي اولين بار در کشور در زميني به مساحت 7 هزار مربع در منطقه 2 احداث مي گردد. 
به گزارش روابط عمومي شهرداري منطقه دو ، پارک هاي موضوعي به عنوان جديد ترين روش تلفيق آموزش و تفريح در کشورهاي مختلف شناخته مي شوند، پارک موضوعي حشرات غول پيکر پروژه اي نوين بوده که به عنوان يکي از جديدترين ، پيشرفته ترين و در عين جذاب ترين فضاهاي فراغتي در تعداد محدودي از کشورهاي پيشرفته دنيا اجرا شده است. 
رسول کشت پور شهردار منطقه دو ، با اعلام اين خبر اظهار داشت : پروژه مشارکتي پارک موضوعي حشرات غول پيکر با هدف ايجاد فضاي فراغتي ويژه و آشنايي بازديدکنندگان با مهمترين گونه هاي حشرات عجايب آنها طراحي و در دست اجرا مي باشد. 
شهردار منطقه 2 با بيان ويژگيهاي خاص اين طرح افزود: علاوه بر اينکه مجسمه هاي حشرات در ابعاد بسيار بزرگ و کاملا متحرک ساخته خواهند شد اين مجموعه از بخشهاي متنوعي نظير نمايشگاه و کارگاههاي آموزشي حشرات واقعي و زنده همراه با ساخت اکوسيستم و زيست بوم آنها، نمايش و فستيوال هاي متنوع همچون نمايش درخت سخنگو براي نخستين بار در ايران ، اجراي حداقل چند مورد زيستگاه و محل زندگي حشرات در سايزهاي بسيار بزرگ با جزئيات و...است. 
??وي در پايان با اشاره به مطالعات صورت گرفته افزود: اين پروژه با بررسي کارشناس مجموعه هاي مشابه در دنيا و همچنين با استفاده از توان شرکت هاي مشاور و متخصص، به صورت کاملا جذاب و تفريحي ساخته خواهد شد تا در يک محيط بسيار هيجان انگيز و مفرح تمامي مسائل و نکات آموزشي اشاره شده به خانواده ها ، کودکان و دانش آموزان و همه گروههاي سني مستقل و آموزشي داده مي شود. 
??گفتني است در طراحي و مساحت  زمين پروژه بزرگ بيش از يکصد نفر از چندين کار گروه تخصصي از جمله کار گروه تخصصي زيست شناسان ، جانور شناسان و اساتيد دانشگاه، مشاورين و کمپاني هاي مطرح و صاحب برند بين المللي مشغول کار هستند. 
پروژه پارک موضوعي حشرات غول پيکر تا قبل از پايان امسال به بهره برداري مي رسد.