منطقه 2 آماده مدیریت بارش های فصلی
منطقه 2 آماده مدیریت بارش های فصلی
1397/7/16

 

 

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه از آمادگی مدیریت شهری برای بحران های احتمالی در زمان بارش های فصلی و رفع نقاط آبگیر شناسایی شده در این منطقه خبرداد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 2، مهران جندقی با بیان این مطلب گفت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما و بارندگی و بارش نزولات احتمالی نامنظم آسمانی، تمهیدات لازم از سوی مدیریت شهری منطقه 2 انجام شده است تا هدایت و حرکت آب های سطحی ناشی از بارندگی های فصلی در مسیر کانال های جمع آوری کننده به سرعت انجام شود.

جندقی با اشاره به اینکه پاکسازی و لایروبی مسیل ها و کانال های اصلی از مهمترین اقداماتی است که به صورت مستمر و منظم در حال اجراست، افزود: منطقه 2 دارای 6 مسیل و کانال اصلی است که در طول ماه یک بار لایروبی می شوند تا شاهد تجمع ضایعات و زباله های شهری در این مسیرهای مهم شهری نشویم.

وی لایروبی مداوم و طبق برنامه زمانبندی شده از6 حوضچه اصلی رسوب گیر، 1 تله آشغال گیر مکانیزه را از دیگر اقدامات مدیریت شهری برشمرد و ادامه داد: 10 کانال روبسته با متراژ ۵۰ هزار مترطول نیز در محدوده منطقه 2 وجود دارد که رسوب برداری ضایعات از  آنها در قالب برنامه ای مستمر در دستور کار روزانه اداره مسیلها و قنوات منطقه 2 قرار دارد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه ارائه این خدمات شهرداری به منظور رفاه حال ساکنان منطقه انجام می‌شود، گفت: لايروبي و پاكسازي انهار به صورت روزانه و مستمر انجام مي شود تا بهداشت زيست محيطي ارتقا يابد و همكاري و مشاركت شهروندان ( عدم ريزش زباله در جوي ها و كانال ها ) در به حقيقت پيوستن اين امر تأثير بسزايي دارد.

وی ادامه داد: نیروهای اجرایی ادارات خدمات شهری منطقه نیز در آماده باش هستند تا در زمان وقوع بارندگی در نقاط حساس و محل هایی که احتمال آب گرفتگی و آب ماندگی دارند را رفع نمایند.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه با اشاره به اینکه نیازمند مشارکت شهروندان در خصوص عدم تخلیه زباله های شهری در انهار و کانال های عبوری هستیم، یادآور شد: با توجه به اینکه مدیریت شهری تمهیدات لازم را پیش بینی کرده است ولی همچنان از طریق سامانه های ۱۳۷ و ۱۸۸۸ آماده دریافت نظرات و نقطه نظرات شهروندان استprint
rating
  نظرات