انتقاد شهروندان از پرداخت ورودي پارك ژوراسيك در تاریخ 97/6/6
1397/6/21

شرح درخواست شهروند
(تقاضا، انتقاد و ...)
متن جوابیه
پارك ژوراسيك تهران، سعادت آباد، انتهاي بلوار پاك نژاد، ميدان بهروز، بلوار شقايق، پايين تر از پارك پرواز است. متأسفانه ورودي پارك نفري 7000 تومان است. چه دليلي دارد پارك ها كه عمومي و متعلق به مردم است، اما بايد براي بازديد از آنجا هزينه هاي بالايي بپردازند؟ به نظر مي رسد بيشتر تفريح ها و تماشاي مراكز ديدني به پولدارها اختصاص دارد. حقوق بگيران مجبورند اگر به اينترنت دسترسي داشته باشند، فقط با ديدن عكس ها دلشان را خوش مي كنند

 

1 پارک ژوراسیک اولین پارک موضوعی کشور است که با بیش از 10 میلیارد تومان سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی احداث شده است در این خصوص بیش از 70 مدل مختلف از دایناسورهای متحرک و غول پیکر و همچنین حیوانات متحرک با تکنولوزی بسیار خاصی شبیه سازیو همراه با دکور و فضاسازی منحصر بفردی برای نخستین بار در ایران اجرا گردیده است .بنابراین همانن فضاهای تفریحی دیگر نظیر شهربازیها یاسینماها این مجموعه دارای ورودی می باشد البته لازم بتوضیح است پارکهای عمومی در سطح شهر بسیار زیاد بوده و بطور مثال بوستان پرواز در فاصله کمتر از 100 متر از پارک ژوراسیک و با مساحتی چندین برابر پارک ژوراسیک بطور رایگان در خدمت شهروندان عزیز می باشد.

2 بهای بلیط ورودی با کمترین قیمت ممکن و با کاهش بیش از 60 درصدی از قیمت پیشنهادی سرمایه گذار بخش خصوصی توسط شورای شهر تصویب و ابلاغ شده است در این خصوص لازم به ذکر است کمترین قیمت ورودی پارکهای مشابه در کشورهای همسایه یکصد هزار تومان و در کشورهای اروپایی دویست هزار تومان می باشد .همچنین لازم بذکر است به جز سرمایه گذاری اولیه نگهداری و بروز رسانی پارک دارای هزینه های بسیار بالا و گزافی می باشد که واقعا با این مبلغ بسیار اندک ورودی ،کار بهره برداری را بسیار پایین تر از مراکزی نظیر یک رستوران کوچک می باشد.

3 قیمت بهای ورودی در مقایسه با سایر اماکن تفریحی و یا گردشگری داخلی هم بسیار ناچیز است قیمت بهای ورودی تقریبا نصف بهای بلیط سینما یا شهربازی می باشد .

4 در کنار مسائل تفریحی توجه ویژه ایی به مسائل علمی در پارک شده است که این موضوع باعث آموزشی شدن بازدید در کنار تفریح می باشد و بیش از 70 عدد تابلوهای علمی دستگاههای تور آموزشی صوتی وایرلس فیلمهای آموزشی و همچنین نمایش جذاب دایناسور زنده و ... همگی از امکانات این پارک بوده که بصورت رایگان در اختیار مردم عزیز قرار گرفته است.

5 با همه این امکانات و بهای بسیار پایین بلیط ورودی ، لازم بذکر است در سال جدید و با وجود افزایش قابل توجه قیمت ها مجموعه پارک ژوراسیک به احترام مردم و آسایش آنها با وجود فشار و مشکلات عدیده هیچ افزایش قیمتی در بهای ورودی نداده است .این در حالی است که بر اساس افزایش شدید هزینه های نگهداری و بروزرسانی و ... حداقل 30 الی 40 در صد در بهای ورودی می بایست افزایش صورت میگرفت .

6 علیرغم همه توضیحات فوق و بهای ناچیز بلیط ورودی با این حال مجموعه در جهت رفاه حال مشتریان تخفیف هایی نیز برای بازدیدهای گروهی سازمانها و مدارس و ... لحاظ نموده ،حتی امکانات ویژه ایی برای بازدید رایگان خیریه ها و افراد تحت پوشش و نظایر آنها فراهم نموده است .


 

تهیه جوابیه توسط
معاونت
نام جراید تاریخ چاپ جوابیه در
جراید
اداره سرمايه گذاري و مشاركت هاي مردمي آفتاب يزد 97/6/13

print
rating
  نظرات