لزوم نقش آفرینی شورایاران و مدیران محلات به عنوان نو آوران و اتاق فکر محلات

(1396/12/28)


به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، نشست پایان سال شهردار منطقه دو با دبیران شورایاری و مدیران  محلات 21 گانه منطقه دو و با حضور معاونین و شهرداران نواحی نه گانه بر گزار شد.  

رسول کشت پور شهردار منطقه دو در این نشست ضمن تبریک فرارسیدن سال نو با اشاره به اهمیت جایگاه شورایاران و مدیران محلات اظهار داشت : معتقدیم بدوه همفکری و هم افزایی نمیتوان مسائل را حل کرد و از این روی میبایست در راستای تقلیل معضلات سطح محله با رویکری نو از طریق هم افزایی به نتیجه ی مطلوب در  دست یابیم .

شهردار منطقه دو در ادامه با اشاره به اهمیت کیفیت جلسات و نشست ها اذعان داشت :  اولین گام در مسیر رویکرد هم افزایی ،کیفی سازی جلسات و نشست ها با شورایاران و مدیران محلات باشد که در این راستا  شورایاران و مدیران محلات می توانند  به عنوان نو آوران و اتاق فکر محلات نقش آفرینی نمایند .

وی  در ادامه با بیان اینکه متاسفانه يکي از مهمترين ضعف هاي مديران برخي از مجموعه ها اين است که نمي دانند کجا هستند و بايد به کجا حرکت کنند و يا چه ميزان کار انجام شده است افزود :  توصيه من به مديران منطقه  اين است که تلاش کنند تا ضمن آشنايي کامل با ميزان سرانه ها و شناسايي نقايص، از کمترين امکانات بیشترین بهره را برده و در این مسیر از نظرات شورایاران استفاده گردد .

کشت پور  با انتقاد از نحوه مديريت سراهاي محله و عملکرد مديران اين مجموعه هاي محلي و مردمي و تاکيد بر افزايش ميزان درآمدهاي پايدار منطقه گفت: سراهاي محله بايد به عنوان يک بازوي کارآمد و در کنار مديريت شهري براي آباداني و ارتقاء فرهنگ محلات تلاش کنند .

شهردار منطقه دو با اشاره به رویکرد مجموعه مدیریت شهری منطقه دو در دوره ی جدید افزود : بنده در آغاز به کار در منطقه دو با نگاه توسعه گرا و الگو سازی شاخص های ارزیابی مدیریت شهری در تحقق به چهارمولفه ی مهم ، هوای پاک ، ترافیک روان ، توسعه فضای سبز و مفرح و ایجاد شهری ایمن و با هویت شروع به خدمت و کاهش هزینه ها در امور از اهم اجرایی برنامه های ما می باشد .

رسول کشت پور در پایان شورایاران و مدیران محلات را به عنوان شهروندان داوطلب همیاری به مدیریت شهری خواند و افزود : ارتباط ما با شهروندان باید عالمانه باشد و از نگاه کلیشه ای برحذرباشیم .

در پایان  اين نشست رسول کشت پور شهردار منطقه  ضمن تشکر از اقدامات مطلوب شوراياران در سال هاي اخير ، ضمن اهداء لوح سپاس به دبیران شورایاری و مدیران محلات 21 گانه از تلاش ها و زحمات بی شائبه ی آنان در سال 96 تقدیر کرد و سالی سرشار از شور و نشاط و مملو از توکل الهی در جهت رشد و شکوفایی  برای آنان خواستار شد .


print

تعداد مشاهده :120

rating
  نظرات