شهروند سازی و آموزش شهروندان در منطقه دو

(1396/8/2)شهردار منطقه دو در اولین نشست با شورایاران محلات منطقه دو گفت : به عنوان یک مولفه بسیار مهم در توسعه شهری و بهبود کیفیت زندگی شهروندان خود ارزیابی را در اولویت و سرلوحه فعالیت های خود و محلات قرار دهیم و مدیران بایستی مشارکت جو باشند تا شهروندان مشارکت پذیر شوند.
به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، رسول کشت پور شهردار منطقه دو ضمن خیر مقدم به شورایاران گفت :  اولین گام در محلات به عنوان منطقه پیشگام شهروندسازی و آموزش شهروندان در سراهای محله با هدف بهبود سطح زندگی شهروندان خواهد بود و خودارزیابی که از عملکرد مولفه توسعه شهر است را در اولویت قرار دهیم .

وی در ادامه افزود : از مدیران سرای محلات توقع داریم در آموزش های شهروندی در خصوص افزایش حس تعلقات محیطی شهروندان برنامه ریزی نمایند و این آموزش ها  را در مدیریت محله و سرای محلات لحاظ نمایند .
شهردار منطقه دو گفت:  تدوین سند راهبردی محلات  از اهمیت ویژه ای برخوردار است و به عنوان مثال باید دید که برای فرحزاد به عنوان محدوده گردشگری چه طرحی داریم یا محله های، شهرک غرب ، سعادت آباد ، دریا، شریف و ستارخان ... چه نقشی می توانند درکارآفرینی و نوآوری داشته باشند. تمامی این موارد باید شناسایی شود  تا در نهایت به هدف مشترک در نقاط مختلف منطقه برسیم.

وی مشارکت را مهمترین اصل  رفع مشکلات و ارتقای کیفیت زندگی محلات دانست و افزود: شورایاری ها بازوان اجرایی هستند که  با بهره برداری از این موضوع  باید به اهداف مشترک برسیم  .

در ادامه این نشست شورایاران ضمن خیر مقدم به شهردار منطقه دو هریک به تفکیک محلات نکاتی را در خصوص محله خود عنوان کرد و در مورد مشکلات محلات ونیاز های شهروندان مطالبی را به شهردار منطقه دو گزارش دادند
print

تعداد مشاهده :207

rating
  نظرات